More

  Kush janë 13 deputetët e koalicionit “VLEN” (Lista)

  Nga 98.60% të rezultateve të përpunuara nga KSHZ, koalicioni “VLEN” ka fituar 13 deputetë, përcjell INA. Më poshtë edhe deputetët fitues të këtij koalicioni:

  Njësia 1

  Izet Mexhiti
  Bekim Sali

  Njësia 2

  Afrim Gashi
  Rijad Shaqiri
  Merita Koxhaxhiku

  Njësia 5

  Salim Sulejmani

  Njësia 6

  Bilall Kasami
  Bekim Qoku
  Mimoza Musa
  Halil Snopçe
  Fatmir Limani
  Saranda Imeri – Stafai
  Sadik Sulejmani

  KSHZ pritet të përpunojë edhe përqindjen e fundit të votave, që më pas të shpallë rezultatet e para preliminare.(INA)

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...