More

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për qind, njoftojnë nga Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ).

  Në vendvotimin 2101 në Zhelinë kanë votuar 503 votues, pra 50,65%.

  Në vendvotimin 1194 në Krushevë kanë votuar 270 votues ose 57,57%.

  Në vendvotimin 1202 në Krushevë kanë votuar 85 votues, përkatësisht 28,52%.

  Në vendvotimin 1272 në Ohër kanë votuar 306 votues ose 43,04%.

  Në vendvotimin 1470 në Dollnen kanë votuar 281 votues ose 42,71%.

  Në vendvotimin 1470/1 në Dollnen kanë votuar 234 votues ose 37.03%.

  Në vendvotimin 1844 në Strugë kanë votuar 392 votues, pra 52,06%.

  Krahasuar me votimin e datës 8 maj 2024, deri në orën 17:00, ky rivotim tregon një rritje të pjesëmarrjes me 0.14 për qind në këto qendra votimi.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tiranë, namazi i Kurban Bajramit falet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

  Besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur në xhamitë dhe sheshet e vendit. Programi...

  Gol Shqipëria, Nedim Bajrami bombardon portën e Italisë

  Shqipëria në avantazh 0-1 ndaj Italisë me super golin e shënuar nga Nedim Bajrami. /tvklan.mk

  Ziadin Sela në Dortmund, në përkrahje të Kombëtares Shqiptare

  Pak para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Itali, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka publikuar një fotografi dhe ka...

  Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

  dhe vepron ka obligim të ngritjes së punës së tij, zhvillimit të vendit të tij, për të ngritur një...