More

  Kryeparlamentari Xhaferi premton mështetje institucionale dhe shtetërore për Festivalin Ndërkombëtar “SHKUPI FOLK – FEST”

  Sot në zyrën e Kryetarit të Kuvendit , Kryesia e Shoqërisë Kultutoro Artistike “Shqiponja Shkup” zhvilloi takim pune kreun e Kuvendit Talat Xhaferi , njofton derveni.info.

  Temë e këtij takimi ishte edicioni i dytë i Festivalit Ndërkombëtar SHKUPI FOLK-FEST .

  Kryeparlamentari Xhaferi premtoi mbështetjen institucionale dhe shtetërore për realizimin e këtij manifestimi prestigjioz kulturor në sferën e kulturës dhe folklorit në ballkan.
  Festivali SHKUPI FOLK-FEST do të mbahet më 11,12 dhe 13 Maj në Sheshin e Flamurit në Saraj./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Këto janë emrat e drejtorëve nga Alternativa

  Menu KërkAlternativa nga Koalicioni VLEN tanimë i kanë caktuar emrat e kandidatëve për sekretar shtetëror, drejtorë dhe zëvendësdrejtor, që pritet...

  Ali Ahmeti mbledh sot në Gostivar strukturat e BDI-së për mbledhjen e përgjithshme

  Bashkimi Demokratik për Integrim sot në Gostivar do të zhvillojë mbledhjen e përgjithshme. Mbledhja organizohet me kërkesë të kreut të...

  Në vendkalimin kufitar Tabanoc rritet fluksi i hyrje-daljeve në RMV

  Në vendkalimin kufitar “Tabanoc” ka rritje të fluksit të hyrje-daljeve nga vendi. Në vendkalimet tjera kufitare nga Maqedonia e Veriut...

  Taravari vizitoi familjen e foshnjës së dhunuar nga Saraji: Dhunuesit do të dënohen!

  Ministri i Shëndetësisë, Arben Taravari, ka vizituar këtë mbrëmje familjarët e foshnjës 3 muajshe për të cilën u raportua...