More

  Kryeparlamentari Xhaferi premton mështetje institucionale dhe shtetërore për Festivalin Ndërkombëtar “SHKUPI FOLK – FEST”

  Sot në zyrën e Kryetarit të Kuvendit , Kryesia e Shoqërisë Kultutoro Artistike “Shqiponja Shkup” zhvilloi takim pune kreun e Kuvendit Talat Xhaferi , njofton derveni.info.

  Temë e këtij takimi ishte edicioni i dytë i Festivalit Ndërkombëtar SHKUPI FOLK-FEST .

  Kryeparlamentari Xhaferi premtoi mbështetjen institucionale dhe shtetërore për realizimin e këtij manifestimi prestigjioz kulturor në sferën e kulturës dhe folklorit në ballkan.
  Festivali SHKUPI FOLK-FEST do të mbahet më 11,12 dhe 13 Maj në Sheshin e Flamurit në Saraj./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...