More

  Komuna e Sarajit mbeshtet Kampionatin e Kajakut në Matkë

  Kryetari i komunës së Sarajit Blerim Bexheti realizoi takim me përfaqsuesit e Federatës së Kajakëve të Maqedonis.
Qëllimi i këtij takimi ishte bashkëpunimi ne mes komunës dhe federatës për organizimin e Kampionatit Europian në kajak që do të zvhillohet në qendrën për sport dhe rekreacion “Matkë”.

“Duke marrë parasysh se komuna jonë posedon bukuri te shumta natyrore unë ndjehem i kënaqur që këtë vit do të jemi nikoqir të kampionatit europian në kajak për junior, senior dhe në si institucion do të përkrahim dhe do të ndihmojmë me mjete tona në organizimin e këtij kampionati madhështor”, theksoi kryetari Bexheti.

Ndërsa, përfaqësuesit e federatës së kajakëve shprehen falemderimet e tyre për mikpritjen që ju bërim kryetari Bexheti si dhe premtuan që ky kampionat europian do të jetë shembull i një bashkëpunimi të shkëlqyeshëm mes komunës së Sarajit dhe federatës. 

Komuna e Sarajit, gjithmonë do të jetë e hapur për bashkëpunime te këtilla si dhe do të përkrah të gjithë ato që duan sportin dhe aktivitete e ndryshme me karakter garues.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...