More

  Këshilltari i BDI-së Muhamed Elmazi , reagon ndaj ASH-së dhe Lëvizjes Besa

  Sot këshilltari nga Komuna e Sarajit nga rradhët e Bashkimit Demokratik për Integrim Muhamed Elmazi ka  reaguar ndaj kolegëve të tij nga ASH dhe Lëvizja Besa në lidhje me dy pika të rendit të ditës gjegjësisht pika 8 dhe 9 të mledhjes së sotme të Këshillit Komunal.

  Ja çfar shkruan në profilin e tij në facebook këshilltari Elmazi :

  “Të nderuar qytetar të Komunës së Sarajit,e sidomos ju të fshatrave:Krushopek,Sillare e Epërme dhe Shishovë.
  Sot gjatë mledhjes së 5-të kishim disa pika të rendit të dites,ku pika e 8-9 figuronon si më poshtë :

  8.Propozim-Vendim për pjesmarje financiare të komunës së Sarajit në propozim projektin për zhvillim e fshatrave nga prograami për zhvillim të barabarte regjional per vitin 2018.

  9.Propozim-Vendim për pjesmarje financiare të Komunës së  Sarajit në propozim projektin për zhvillim të rajoneve me nevoja të posaçme zhvillimore nga programi për zhvillim te barabarte regjional për vitin 2018.

  Dy pikat kanë të bëjnë për një zhvillim më të hofshëm të fshatrave tone,ku byroja per zhvillim dhe Komua e Sarajit do te finaciojnë proekte të përbashkta,në këto projekte komuna jonë do të merë pjesë me 20%,gjegjesisht 50%.
  Komuna e Sarajit ka aplikuar me tre projekte
  1. Rruga e fshatit Krushopek që lidhë fshatin aktual me fshatin e mëparshëm( Kushapek i eperm)
  2. Nxemja qendrore në shkollen fillore të fshatit Sillare e Epërme
  3.Nxemja qendrore në shkollën fillore të fshatit Shishovë.
  Keshilli komunal Saraj detyrohej që ta kalon në këshillin këto dy pika,mirëpo për çudi kto pika të rendit të dites nuk u perkrahen nga keshilltaret e Aleancëss për shqipëtar dhe Lëvizja Besa.
  Këshillatarët e Bdi-së me 10 votat e tyre pro,e miratuan këto dy pika,dhe shpresojmë se këto pika do e kalojnë fazën e fundit dhe do ti realizojm edhe projekte për kta tre fshatrat tonë “ thuhet në reagimin e tij./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...