More

  Kënd i lodrave në mes vendbanimeve Shishovë dhe Gllumovë

  Në kuadër të parkut që planifikohet të ndërtohet në hapsirën deri tani të zbrazët në mes f.Shishovë dhe Gllumovë, këto ditë ka filluar ndërtimi i këndit të lodrave për femijë.

  Ndërtimi i këtij këndi lodrash do ju shërbejë fëmijëve pikërisht tani me ardhjen e stinës së pranverës-verës. Vendosja e saj është duke u ndërtuar ne afersi te fushës së tenisit, ku jane mbjellë edhe rreth 50 fidane që do ta zbukurojnë këtë hapsirë.

  Ndërtimi i saj do ju shërbejë fëmijëve të f.Shishovë por edhe atyre në f.Gllumovë për ta kaluar kohën e lirë, por edhe rinisë së këtyre vendbanimeve. Ndërtime të këtilla do të ishin në dobi të të gjithëve të vendosen edhe në vendbanimet tjera të Dervenit.

  Realizimi i këtij projekti është rezultat i bashkëpunimit të Ministrisë së Ekologjisë dhe Komunës Saraj.

   

   

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

  Komisioni Rregullator i Energjetikës, i Shërbimeve të Ujit dhe i Shërbimeve të Menaxhimit me Mbeturinat Komunale i Republikës së...

  LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë

  Shpenzimet minimale të një familjeje në korrik kanë qenë 60.570 denarë dhe në krahasim me qershorin janë rritur për...

  Aktivë shtatë zjarre, në 24 orët e fundit janë regjistruar 29 zjarre në ambient të hapur

  Shkup, 22 korrik – Qendra për menaxhim me kriza në mëngjes njoftoi se në 24 orët e fundit ka...

  Aksident në autostradën “Ibrahim Rugova”, tetë të lënduar

  Tetë persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot në kilometrin e 40-të...