More

  Kanjoni i Matkës me plot turist, por me më shumë mbeturin

  Tashmë jemi në valën e turizmit në komunën e Sarajit, gjegjësisht në qendrën më të frekuentuar atë të Kanjonit të Matkës.Shumë turist, vendas e të huaj pothuaj se çdo ditë në këto temperatura të larta i kalojnë duke u freskuar në Matkë, e për çudi ky vend turistik dita ditës po ngulfatet nga mbeturinat.

  Komuna e Sarajit pjesë e të cilës është edhe Kanjoni i Matkës nuk ndërmer asnjë aksion për pastrimin e mbeturinave për të cilën ka nevojë më së shumti në këtë kohë për shkak të fluksit të madh të vizitorëve.
  Në këtë drejtim në gjumë të thellë veror e ka kapluar edhe Qytetin e Shkupit, konkretisht Higjienën Komunale – Shkup e cila nuk shfaq interesim për ti pastruar mbeturinat të cilat po e ngulfasin Kanjonin e Matkës.
  Mbetet të shifet se si do ta menaxhojnë Komuna e Sarajit dhe Qyteti i Shkupit pastrimin e mbeturinave në Kanjonin e Matkës./derveni.mk

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

  Komisioni Rregullator i Energjetikës, i Shërbimeve të Ujit dhe i Shërbimeve të Menaxhimit me Mbeturinat Komunale i Republikës së...

  LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë

  Shpenzimet minimale të një familjeje në korrik kanë qenë 60.570 denarë dhe në krahasim me qershorin janë rritur për...

  Aktivë shtatë zjarre, në 24 orët e fundit janë regjistruar 29 zjarre në ambient të hapur

  Shkup, 22 korrik – Qendra për menaxhim me kriza në mëngjes njoftoi se në 24 orët e fundit ka...

  Aksident në autostradën “Ibrahim Rugova”, tetë të lënduar

  Tetë persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot në kilometrin e 40-të...