More

  Johanes Hahn në një vij me Ali Ahmetin : Nuk duhen zgjedhje, por shumicë e kualifikuar në Kuvend

  Komisari për zgjerim i BE-së Johanes Hahn ka thënë se zgjedhjet e reja paralmentare nuk janë të nevojshme, dhe se duhet shfrytëzuar mundësia që të sigurohet shumicë prej dy të tretav të votave në Kuvend për zbatimin e Marrëveshjes së Prespës.

  Ai në një deklaratë për gazetën austriake “Kurir” ka thënë se këtë porosi ia ka dërguar kryeministrit Zoran Zaev.

  Në lidhje me referendumin Hahn ka theksuar se nuk mund të thuhet se ka qenë i pasukseshëm.

  “E palogjikshme është që në referendum të merret përkrahje prej 94 për qind, por të dalin vetëm 36.8 për qind e votuesve, dhe kjo sepse opozita ishte e sukseshme në bojkotimin”, ka thënë Hahn.

  Ai ka shtuar se në Kuvend duhet të sigyurohet shumicë prej dy të tretave.

   

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Bitcoini rritet me 40 për qind në vitin 2024

  Bitcoin mbyll javën me 62.8 mijë dollarë për njësi, duke vijuar trendin rritës në bursë. Monedha më e madhe...

  Sela: Jam i mendimit që të shkojmë vetë në zgjedhje

  Ziadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin “Analiza 24” ka thënë se Taravari gjatë debateve i ka pranuar...

  Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

  Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në seancën e sotme të 84-të miratoi Regjistrin e transmetuesve, mediave të shkruara dhe...

  Shkup, 51% e të rinjve, pre e dhunës kibernetike

  Pavarësisht njohurive rreth digjitalizimit, të rinjtë shpesh herë janë cak i sulmeve kibernetike. Në një anketë të realizuar në tre...