More

  Johanes Hahn në një vij me Ali Ahmetin : Nuk duhen zgjedhje, por shumicë e kualifikuar në Kuvend

  Komisari për zgjerim i BE-së Johanes Hahn ka thënë se zgjedhjet e reja paralmentare nuk janë të nevojshme, dhe se duhet shfrytëzuar mundësia që të sigurohet shumicë prej dy të tretav të votave në Kuvend për zbatimin e Marrëveshjes së Prespës.

  Ai në një deklaratë për gazetën austriake “Kurir” ka thënë se këtë porosi ia ka dërguar kryeministrit Zoran Zaev.

  Në lidhje me referendumin Hahn ka theksuar se nuk mund të thuhet se ka qenë i pasukseshëm.

  “E palogjikshme është që në referendum të merret përkrahje prej 94 për qind, por të dalin vetëm 36.8 për qind e votuesve, dhe kjo sepse opozita ishte e sukseshme në bojkotimin”, ka thënë Hahn.

  Ai ka shtuar se në Kuvend duhet të sigyurohet shumicë prej dy të tretave.

   

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tiranë, namazi i Kurban Bajramit falet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

  Besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur në xhamitë dhe sheshet e vendit. Programi...

  Gol Shqipëria, Nedim Bajrami bombardon portën e Italisë

  Shqipëria në avantazh 0-1 ndaj Italisë me super golin e shënuar nga Nedim Bajrami. /tvklan.mk

  Ziadin Sela në Dortmund, në përkrahje të Kombëtares Shqiptare

  Pak para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Itali, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka publikuar një fotografi dhe ka...

  Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

  dhe vepron ka obligim të ngritjes së punës së tij, zhvillimit të vendit të tij, për të ngritur një...