More

  Ja 4 emra të BDI-së për kryetar të komunës së Sarajit

  Këshillat vendor të degës së BDI-së në komunën e Sarajit kanë propozuar këto emra për të udhëhequr me komunën edhe katër vitet e ardhshme. Siç mëson portali TetovaSot, si kandidat i propozuar është Nimetulla Halimi ish/zvministër i Transportit dhe Lidhjeve nga fshati Sfillare e Poshtme, Besnik Rameti nga fsh.Rahçe, profesor i Historisë, Zenun Matjani fshati Sfillare e Epërme fakulteti Teologjik dhe Ilaz Fetahu nga fshati Gërçec me fakultet Juridik.

  BDI në disa komuna ka shpallur kandidatët si në Gostivar me Nevzat Bejtën, në Kërçovë me Fatmir Deharin, në Zhelinë me Fatmir Izairin ku këto ditë pritet të caktohet edhe data për shpalljet e zgjedhjeve lokale ku afërisisht do të mbahen në muajin tetor.

  Ndryshe komunën e Sarajit tani e udhëheq Bekim Murati i BDI-së.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...