More

  Interi përgatit goditjen e re me parametra zero

  Inter-i vazhdon të punojë për t’i dhënë Simone Inzagit një sulmues të ri, në mënyrë që skuadra të jetë shumë konkurruese sezonin e ardhshëm.

  Sipas raportimeve të mediave italiane, “zikaltërit” janë duke ndjekur me shumë interes Memfis Depaj-n, me holandezin që ka mbyllur bashkëpunimin me Atletiko Madridin dhe tashmë është një lojtar i lirë. Nëse do të bindte holandezin për t’u bashkuar me ekipin e Inzagi, Inter-i do të bënte një goditje, duke ditur se nuk do të shpenzonte asgjë për këtë afrim. Depaj u largua nga Atletiko Madrid pas 18 muajsh, ndërsa lajmin se nuk do të rinovojë me “colchoneros” e bëri publik vetë sulmuesi përmes rrjeteve sociale.

  Memphis Depay, left, and Luuk de Jong, rear, warm up during the training of the Netherlands team in Zeist, Netherlands, Sunday, June 20, 2021, a day before the Euro 2020 soccer championship group C match between The Netherlands and North Macedonia. (AP Photo/Peter Dejong)

  “Nuk është e lehtë të shpjegosh atë që ndjej ndërsa shkruaj këtë mesazh, sepse mendoj se gjërat mund të kishin shkuar shumë ndryshe. Ndoshta është më mirë ta lë këtë diskutim për një herë tjetër… Për shokët e mi, për ekipin dhe mbi të gjitha fansat, dua t’ju falënderoj për energjinë dhe mbështetjen që më keni dhënë gjatë kësaj periudhe, do t’i ruaj këto kujtime të bukura”-bën me dije ai.

  Depaj luajti 31 ndeshje në të gjitha komepticionet në sezonin që sapo përfundoi, duke shënuar 9 gola dhe duke dhuruar 2 asiste.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tiranë, namazi i Kurban Bajramit falet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

  Besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur në xhamitë dhe sheshet e vendit. Programi...

  Gol Shqipëria, Nedim Bajrami bombardon portën e Italisë

  Shqipëria në avantazh 0-1 ndaj Italisë me super golin e shënuar nga Nedim Bajrami. /tvklan.mk

  Ziadin Sela në Dortmund, në përkrahje të Kombëtares Shqiptare

  Pak para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Itali, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka publikuar një fotografi dhe ka...

  Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

  dhe vepron ka obligim të ngritjes së punës së tij, zhvillimit të vendit të tij, për të ngritur një...