More

  ILIRIDA fituesi i çmimit të madh në festivalin “SHKUPI” FOLK FEST 2017 -Halil Latifi

  Ansambli i këngëve dhe valleve “ILIRIDA” -Shkup ka fituar çmimin e madh ndërkombëtar në Festivalin “SHKUPI” SHKUPI FOLK FEST 2017 , i cili u mbajt për herë të parë në qytetin e Shkupit dhe zgjati plot tre ditë.Ansambli “ILIRIDA” mori çmimin e madh të Festivalit “Halil Latifi”.

  “Halil Latifi” ishte nga fshati Gërçec dhe cilësohet si dëshmori i parë i demokracisë , ku për hirë të tij edhe çmimi i madh i Festivalit u emrua në emrin e tij.

   

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...