More

  Humbën dy penallti me qëllim, kjo është kurdisja më spektakolare e një ndeshje në futboll (Video)

  Kompanitë e mëdha të basteve shpesh herë dinë të luajnë rol të rëndësishëm në skuadrat evropiane.

  Dhe një gjë e tillë së fundmi ka ndodhur edhe në ndeshjen miqësore mes skuadrës polake Pogon dhe asaj rumune Astra.

  Pogon fitoi ndeshje me rezultat 3-1, mirëpo kjo ndeshje nga të gjithë mediat evropiane po cilësohet si skandaloze dhe e kurdisur.

  Në pjesën e parë si duket ka qenë urdhër i prerë që mos të shënojë gol asnjëra skuadër.

  Kësisoj gjyqtari i ndeshjes akordoi për secilën skuadër nga një penallti por të dyja penalltitë u humbën me qëllim nga lojtarët.

  Në pjesën e dytë duket se skuadrat ishin dakorduar të hapnin portat dhe u shënuan katër gola.

  Në fund Pogon triumfoi me rezultat 3-1 edhe pse Astra kaloi e para në epërsi.

  Kjo ndeshje ka hapur një hetim në Rumuani ndaj skuadrës së Astras e cila mund të dënohet rëndë nga federata rumune por edhe nga UEFA. /Telegrafi/

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tiranë, namazi i Kurban Bajramit falet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

  Besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur në xhamitë dhe sheshet e vendit. Programi...

  Gol Shqipëria, Nedim Bajrami bombardon portën e Italisë

  Shqipëria në avantazh 0-1 ndaj Italisë me super golin e shënuar nga Nedim Bajrami. /tvklan.mk

  Ziadin Sela në Dortmund, në përkrahje të Kombëtares Shqiptare

  Pak para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Itali, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka publikuar një fotografi dhe ka...

  Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

  dhe vepron ka obligim të ngritjes së punës së tij, zhvillimit të vendit të tij, për të ngritur një...