More

  Gryka e Dervenit arrin majat e Korabit

  Anëtarët e shoqatës malore “Gryka e Dervenit” Xhemal Ramadani Mezini dhe Berat Ajruli morrën pjesë në marshin bjeshkatarë për në majen Korab 2764 m  të organizuar nga Federata Alpiniste e Maqedonisë me rastin e Festës shtetërore 8 shtatori , njofton derveni.info.

  Ngjitja e Korabit si Maja më e lartë e Maqedonisë është një arritje e madhe në sportin e bjeshkatarisë. Ndryshe Sh.M Gryka e Dervenit është një nga shoqatat e para bjeshkatare shqiptare në vendin tonë , numeron mbi 50 anetarë aktiv nga rrethina e Shkupit dhe më gjërë./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

  Me kryeministrin e Kosovës kemi takime të rregullta, qoftë kur kemi qenë në opozitë, qoftë tash kur jemi në...

  Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe

  Vendimi i Gjykatës Administrative dhe i KSHZ-së që të rivotohet në 6 vendvotime në Njësinë e pestë zgjedhore dhe...

  Liqeni i Ohrit ndër më të vjetërit në Evropë

  LIQENI I OHRIT NJË NGA MË TË VJETËR NË EUROPË Ohër, 18 maj – Liqeni i Ohrit ndodhet në kufirin malor...

  Pasdite takim i kryesisë së BDI-së

  Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka njoftuar se pasdite kryesia e partisë do të mbajë takim. Takimi, siç është paralajmëruar...