More

  Gjykata: 21 muaj dënim me burg për Lionel Mesin

  Gjykata Supreme në Spanjë ka konfirmuar dënimin me 21 muaj burgim për Lionel Messin, ndërkohë që babai i tij është dënuar me 15 muaj. Më 7 korrik 2016, Gjykata në Barcelonë dënoi yllin argjentinas dhe babain e tij, Jorge Horacio, me 21 muaj burgim për tri vepra fiskale. Messi është shpallur fajtor për mashtrimin prej 4.1 milionë eurosh, në vitet 2007, 2008 dhe 2009. Organet hetimore njoftojnë se Messi nuk ka paguar 10.1 milionë euro nga të drejtat e reklamimit. Mirëpo meqë vendimi është më pak se dy vite, Lionel Mesi nuk do të shkojë pas grilave, pasi është një dënim që mund ta shlyejë dhe financiarisht.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...