More

  Gjykata: 21 muaj dënim me burg për Lionel Mesin

  Gjykata Supreme në Spanjë ka konfirmuar dënimin me 21 muaj burgim për Lionel Messin, ndërkohë që babai i tij është dënuar me 15 muaj. Më 7 korrik 2016, Gjykata në Barcelonë dënoi yllin argjentinas dhe babain e tij, Jorge Horacio, me 21 muaj burgim për tri vepra fiskale. Messi është shpallur fajtor për mashtrimin prej 4.1 milionë eurosh, në vitet 2007, 2008 dhe 2009. Organet hetimore njoftojnë se Messi nuk ka paguar 10.1 milionë euro nga të drejtat e reklamimit. Mirëpo meqë vendimi është më pak se dy vite, Lionel Mesi nuk do të shkojë pas grilave, pasi është një dënim që mund ta shlyejë dhe financiarisht.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Suspendohen dy policët në Idrizovë, u mashtruan nga një i burgosur duke u marrë 4000 euro

  Dy policët të cilët pretendonin se ishin mashtruar nga një i burgosur janë suspenduar, informoi ministri i Drejtësisë, Krenar...

  Të paktën dy të vrarë nga të shtënat në Roterdam

  Të paktën dy persona u vranë nga të shtënat në Roterdam, ka thënë policia në një konferencë për shtyp. Policia...

  Ky është 19-vjecari i cili vdiq si pasojë e plagëve të marra më thikë në kufirin Serbi-Kroaci

  Afër pikës kufitare Serbi-Kroaci që gjendet në fshatin Batrovc në rajonin e Vojvodinës në Serbi sot janë sulmuar dy...

  Nuk pajtohet me ndryshimet e Kodit Penal/ Lloga tregon përse nuk i nënshkroi ndryshimet ligjore

  Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga, sot për herë të parë u prononcua për mediat se përse nuk i nënshkroi...
  WordPress Ads