More

  Franca, finalistja e parë e botërorit të hendbollit

  Me fitoren e nikoqirit është mbyllur gjysmëfinalja e parë e Kampionatit Botëror që po luhet në Francë.

  Skuadra franceze e fitoi me rezultat 31-25 takimin ndaj Sllovenisë, për ta siguruar kështu finalen e Kampionatit Botëror.

  Më i dalluari tek Franca ishte Remili me 6 gola të shënuara, kurse te skuadra humbëse e Sllovenisë u veçua Dolenec me 5 gola. Për t’u përmendur është edhe paraqitja fenomenale e portierit francez Vincent Gerard, i cili u shpall MVP i takimit me 16 pritje të realizuara, transmeton borozani.

  Gjysmëfinalja tjetër e Kampionatit Botëror mes Kroacisë dhe Norvegisë luhet nesër mbrëma. Fituesi përballet me Francën në finale, kurse humbësi luan ndaj Sllovenisë për medaljen e bronztë.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

  Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden...

  Ahmeti takon zv/ministren e Jashtme greke, Papadopoulo

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar Zëvendës ministren e Punëve të Jashtme të Greqisë, znj....

  Shqipëria drejt rekordit, 50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

  Burimet për ESPN bëjnë të ditur se në stadium do të jenë mbi 50,000 tifozë shqiptarë, kontigjenti më i madh udhëtues i çdo...

  BFI me njoftim: Ja kur falet namazi i Kurban Bajramit në RMV

  Bashkësia Fetare Islame ka kumtuar kohën e faljes së Kurban Bajramit. Festa e cila shënohet më 16 qershor 2024, të...