More

  Ford GT që arrin 350 kilometra në orë, mposht McLarenin dhe Ferrarin (Foto)

  Prodhuesi amerikan Ford, e ka krijuar modelin më të shpejtë deri më tani, që zyrtarisht arrin shpejtësinë 350 kilometra në orë.

  Me këtë GT, kompania i ka mundur rivalët McLaren 675LT dhe Ferrari 458 Speciale, transmeton Telegrafi.

  Shpejtësinë enorme e ka arritur duke u bazuar në motorin 3.5-litra V6 që ka 647 kuajfuqi, si dhe strukturën e lehtë dhe aerodinamike të makinës.

  Ky Ford që është konsideruar i dobët dhe që nuk do të depërtojë në treg, ua ka treguar të kundërtën skeptikëve.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...