More

  Filloi asfaltimi i rrugës kryesore në Saraj

  Sot filloi asfaltimi i rrugës kryesore në Saraj ,  projekt ky që realizohet nga Komuna e Sarajit dhe nga Qyteti i Shkupit.

  Gjatësija e rrugës është 665 metra ku janë ndarë rreth 5 milion denarë. Në fillim u bë heqja e asfalltit të vjetër , pastaj  rregullimi i trotuarëve dhe  vendosja e asfalltit të ri në Saraj.Në vazhdim do të bëhet edhe fillimi i fazës së dytë dhe të tretë të projektin për rekonstruimin e tërësishëm të rrugës kryesore në Saraj  deri në Matkë.

  Ky projekt bëhet për të gjithë banorët e komunës së Sarajit gjithashtu edhe për të gjithë qytetarët e Maqedonisë gjegjësisht për frekuentimin më të lehtë të turistëve që vizitojnë dy qendrat më të rëndësishme të komunës tonë Parku në Saraj dhe zonën turistike Matkë.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...