More

  FC Saraj “shkëlqen” në Ligën për Fëmijë pranë FFM-së

  Java që lamë pas për Shkollën e Futbollit “Saraj” ishte e ngjeshur me shumë aktivitete dhe ndeshje sportive. Futbollistët e rinj nga 6 ndeshjet e zhvilluara në grup-moshat e ndryshme arritën të shënojnë 5 fitore, ndërsa pësuan vetëm një humbje. Mirëpo krahas rezultateve dhe golave, ata dhuruan emocione të papara për publikun. Krye trajneri i shkollës “Saraj”, Sherif Sherifi, për portalin Alsat, deklaroi se rezultatet dhe fitoret janë të mirëseardhura, por janë momentale. Sipas tij, më e rëndësishme është se gjatë ndeshjeve futbollistët dhuruan emocione për publikun dhe u shoqëruan me futbollistët e klubeve tjera.

  “Java që sapo lamë pas ishte një javë e mbushur me aktivitete sportive. Në Ligën për Fëmijë pranë FFM-së, ne si klub garojmë me të gjitha grup-moshat. Kjo javë për ne solli shumë fat dhe shumë gëzim për fëmijët. Nga 6 ndeshjet e zhvilluara, arritëm të shënojmë 5 fitore. Ky rezultat na bënë të ndihemi krenarë dhe na inkurajon që të vazhdojmë tutje me përkushtim edhe më të madh”, deklaroi trajneri Sherifi.

  Gjenerata 2004
  FC VIKTORIA vs FC SARAJ 0:2

  Gjenerata 2006
  FC SARAJ vs FC FORCA 2:0

  Gjenerata 2007
  FC SARAJ vs FC SKUPI 9:1

  Gjenerata 2008
  FC SARAJ vs ALBARSA 7:6

  Gjenerata 2010
  FC SARAJ vs FC BUTEL 6:2

   

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tifozi special i Kombëtares në Hamburg, djali i komandantit Adem Jashari në mbështetje të kuqezinjve

  Sfida mes Kroacisë dhe Shqipërisë do të ketë në tifoz mjaft special. Në stadium këtë superndeshje për kuqezinjtë do ta...

  Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

  Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër,...

  Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Hamburg

  Tifozët shqiptarë kanë filluar të mbushin qytetin e Hamburgut, aty ku Shqipëria do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në...

  Ky është parashikimi i motit për sot

  Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare...