More

  EVN Maqedoni, hapet qendra ekspozuese “Matkë”

  Hidrocentrali i vjetër “Matka” prej sot do të jetë qendër ekspozuese. Me këtë, Maqedonia është vendi i parë me Qendër të këtillë për energji elektrike në rajon. Përmes qendrave ekspozuese “EVN Maqedoni” tregon historinë për atë se si është prodhuar dhe si prodhohet tani energjia elektrike. Përmes eksponateve të këtilla, gjeneratat e reja do të mund të mësojnë se si prodhohet rryma. Nga “EVN Maqedoni” thonë se kjo Qendër ekspozuese është mundësi e mirë nxënësit nga të gjitha shkollat si dhe qytetarët që duan të mësojnë se si prodhohet rryma, ta vizitojnë falas dhe të kënaqen në bukuritë e Matës, por edhe në vlerën historike të kësaj Qendre ekspozuese , njofton Alsat -m.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...