More

  ESKLUZIVE / Gllumova me sallë sporti

  Sot nga ana e ministrit të Arsimit dhe Shkencës z.Pishtar Lutfiu , kryetarit të komunës së Sarajit z.Bekim Murati dhe drejtorit të shkollës fillore “Sami Frashëri” z.Hisni Mustafa u bë nënshkrimi i projektit për ndërtimin e sallës së sportit në shkollën fillore”Sami Frashëri ” në vendëbanimin Gllumovë , ku së shpejti pritet edhe fillimi i punimeve në ndërtimin e saj.

  Projekti në fjalë është pjesë e projektit “Ndërtim të sallave të sportit” në 145 shkolla në RM ku për realizimin e saj kompetente është Ministria e Arsimit dhe Shkencës.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tifozi special i Kombëtares në Hamburg, djali i komandantit Adem Jashari në mbështetje të kuqezinjve

  Sfida mes Kroacisë dhe Shqipërisë do të ketë në tifoz mjaft special. Në stadium këtë superndeshje për kuqezinjtë do ta...

  Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

  Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër,...

  Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Hamburg

  Tifozët shqiptarë kanë filluar të mbushin qytetin e Hamburgut, aty ku Shqipëria do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në...

  Ky është parashikimi i motit për sot

  Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare...