More

  Eliza Hoxha ‘shpërthen’ me kritika kundrejt drejtorit të kulturës në komunën e Mitrovicës

  Eliza Hoxha ‘shpërthen’ me kritika kundrejt drejtorit të kulturës në komunën e Mitrovicës

  Këngëtarja e njohur Eliza Hoxha, e cila njëherit me profesion është arkitekte ka shprehur haptazi përmes rrjeteve sociale qëndrimin e saj të kundërt me deklaratën e fundit të drejtorit të Kulturës në komunën e Mitrovicës, Fidan Ademit.

  Sipas saj, propozimi për të rrënuar objektin, i cili deri më tani është përdorur për qëllime dhe aktivitete të ndryshme kulturore, është i cekët, aq më tepër për ta shndërruar në një parking të thjeshtë.

  Ajo ia ka bërë me dije se objekti për të cilin po pretendohet të rrënohet nuk është një objekt dosido, por një vend i prekur nga historia, dhe në të cilin janë shfrytëzuar disa hapsira për improvizimin e një muzeu, shoqatës së familjarëve të të zhdukurve dhe shkollës së muzikës “Tefta Tashko” në Mitrovicë.

  Për më shumë mund të ndiqni reagimin e plotë të saj, të publikuar në rrjetin social “Facebook”.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...