More

  EKSKLUZIVE/ Gazeta zyrtare e shpalli vendimin për Talat Xhaferin Kryeparlamentar

  Sot Gazeta Zyrtare në numrin e saj të ri edhe zyrtarisht e shpalli Talat Xhaferin si Kryetar të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë.

  Theksojmë se Talat Xhaferi është Kryetari i parë shqipëtar i Kuvendit të Maqedonisë që nga pluralizmi i saj.

   

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Shuton Ali Ahmeti: BDI mund të vazhdojë pa Blerim Bexhetin

  BDI ka ngritur struktura të qëndrueshme që mund të fuksionojë pa Ali Ahmetin, Blerim Bexhetin, Musa Xhaferin kështu është...

  Aksident i rëndë në Çair

  Sot ka ndodhur një aksident në Bulevardin Bosnjë-Hercegovina, sipas fotografisë shihet se në aksident janë përfshirë një furgoni vogël...

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...
  WordPress Ads