More

  Eja të pushtojmë Kepin e Shishovës, Kota 1044

  Shoqata Malore Gryka e Dervenit këtë të dielë ofron një aventurë të bukur me një ecje të lehtë deri te Maja Kota ose i njohur si Kepi i Shishovës, më saktë krahu i majtë i Kanionit të Matkës. Pjesmarjen në këtë ngjitje e kanë konfirmuar shoqata malore nga gjitha trojet shqiptare duke filluar ngaa Kukësi, Malisheva, Ferizaji, Gjilani, Struga, Gostivari, Kaçaniku e Tetova.
  Gryka e Dervenit ju fton të dielën nga ora 8.30 te ura e Matkës, në këtë aventurë të rrallë.
  SHM Gryka e Dervenit në bashkëpunim me kompaninë UKA Komerc do të shërbejnë drekë në livadhet e Shishovës gjatë zbritjes së Majes Kota, me muzike dhe valle.

  Bjeshkataria tanimë po masivizohet si pasojë e jetës dinamike dhe stresit të përditshëm, dhe si i tillë përbën sportin e vetëm të shëndetit mendorë dhe fizik.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Komuna e Haraçinës me qendër për ofrimin falas të shërbimeve defektologjike dhe psikologjike për fëmijët me nevoja të posaçme

  Komuna e Haraçinës prej sot ka qendrën e saj për ofrimin falas të shërbimeve defektologjike dhe psikologjike për fëmijë...

  Gjuha e shenjave tani edhe në gjuhën shqipe, promovohet libri nga Valdeta Kasapi dhe Adelina Haskaj

  Komunikimi pemës gjuhës së shenjave, për pjesëtarët e shoqërisë shqiptare në Maqedoni tani e tutje do të ketë një...

  NQP në halle, pësojnë qytetarët/ Drejtorët në punë, por jo fizikisht

  Sa për sy e faqe, janë autobusat të cilat funksionojnë nëpër qytetin e Shkupit. I tillë mbetet të jetë...

  Talat Xhaferi: Shkruam histori, gjeneratat e reja ta vazhdojnë dhe ta përsosin

  Tani më ish kryeministri Talat Xhaferi, në rrjetin social facebook ka falënderuar të gjithë për mbështetjen në këto ditë...