More

  Derveni vërshohet nga turistët

  Bukuritë e shumta që i posedon krahina e Dervenit, mbeten vendi më i dëshiruar për banorët e Shkupit por edhe të turistëve nga qytetet tjera të vendit e në veçanti nga Kosova dhe rajoni.

  Sot në tri qendrat turistike: Matkë, Liqeni Treska dhe Parku Saraj vërehen një numër i madh turistësh të cilët kishin dalë për ti shijuar bukuritë natyrore që i posedon rajoni i Dervenit.

  Më poshtë ju sjellim fotot

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Gjuha e shenjave tani edhe në gjuhën shqipe, promovohet libri nga Valdeta Kasapi dhe Adelina Haskaj

  Komunikimi pemës gjuhës së shenjave, për pjesëtarët e shoqërisë shqiptare në Maqedoni tani e tutje do të ketë një...

  NQP në halle, pësojnë qytetarët/ Drejtorët në punë, por jo fizikisht

  Sa për sy e faqe, janë autobusat të cilat funksionojnë nëpër qytetin e Shkupit. I tillë mbetet të jetë...

  Talat Xhaferi: Shkruam histori, gjeneratat e reja ta vazhdojnë dhe ta përsosin

  Tani më ish kryeministri Talat Xhaferi, në rrjetin social facebook ka falënderuar të gjithë për mbështetjen në këto ditë...

  Moti i lig dëmton të mbjellat/ Bujqët e Straçincës: Puna e disa muajve shkoi dëm në pak minuta

  Mijëra hektarë të mbjella janë demtuar nga moti i ligë i një ditë më parë. Ekipi ynë vizitoi fshatin...