More

  Çfarë mrekullie: Nga kjo përplasje e tmerrshme, nuk ka asnjë të lënduar rëndë! (Video)

  Videoja tronditëse e kapur në Utah, SHBA, tregon momentin kur një tren dykatësh i pasagjerëve godet në pjesën e prapme një kamion të kompanisë FedEx.

  Kjo, sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, dyshohet të ketë ardhur pasi akulli kishte shkaktuar probleme tek sinjalet e sigurisë të cilat kishin dështuar për të dhënë mesazhet e nevojshme në një kalim hekurudhor.

  Videoja e marrë nga autoritetet policore të shtunën tregon momentin e përplasjes së trenit me kamionin, ndarjen e rimorkios në dysh dhe dërgimin e asaj që kishte brenda aty në ajër.

  Por, mrekullisht, asnjëri prej dy njerëzve që gjendeshin në kamion dhe asnjë nga 82 pasagjerët e trenit nuk kishin pësuar ndonjë lëndim të rëndë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...

  “Dauti Komerc” kremtoi 30 vjetorin e themelimit

  Mbrëmë në një atmosferë impozante në hapsirat e kompanisë në Saraj, "Dauti Komerc" kremtoi 30 vjetorin e themelimit dhe...

  Superekspertiza për Llaskarcën nuk është përgatitur as për 315 ditë

  Për tragjedinë e shkaktuar nga “Durmo Turs” në Llaskarcë, ku humbën jetën 16 persona, Byrosë për ekspertiza gjyqësore nuk...
  WordPress Ads