More

  BMW X5 që lansohet këtë vit, do të jetë një SUV me ndryshime të mëdha (Video)

  BMW X5 që lansohet këtë vit, do të jetë një SUV me ndryshime të mëdha (Video)

  Bota e automobilizmit dhe transporti në përgjithësi, janë duke pësuar ndryshime rrënjësore.

  Mirëpo, në aspektin e makinave sportive dhe familjare të njohura si SUV, nuk është duke u bërë sa duhet

  Në këtë drejtim ka menduar BMW duke e krijuar modelin e ri X5 që lansohet gjatë këtij viti, shumë më ndryshe se paraardhëset.

  Ky hibrid do të ketë motorin me 2.0-litra që arrin deri në 240 kuajfuqi, apo lëvizjen me bateri me bazë nga litiumi që prodhon 9.2 kWh.

  Shpejtësinë nga zero deri në 100 kilometra në orë e arrin për 6.5-sekonda, ndërsa shpejtësia maksimale saj është 207 km/h. Mirëpo, po qe se është në funksionin EV, nuk arrin mbi 120 kilometra në orë.

  Në videon e postuar më poshtë, mund të shihni në detaje këtë veturë që del në shitje me çmimin fillestar prej 85 mijë dollarësh.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...