More

  BMW X5 që lansohet këtë vit, do të jetë një SUV me ndryshime të mëdha (Video)

  BMW X5 që lansohet këtë vit, do të jetë një SUV me ndryshime të mëdha (Video)

  Bota e automobilizmit dhe transporti në përgjithësi, janë duke pësuar ndryshime rrënjësore.

  Mirëpo, në aspektin e makinave sportive dhe familjare të njohura si SUV, nuk është duke u bërë sa duhet

  Në këtë drejtim ka menduar BMW duke e krijuar modelin e ri X5 që lansohet gjatë këtij viti, shumë më ndryshe se paraardhëset.

  Ky hibrid do të ketë motorin me 2.0-litra që arrin deri në 240 kuajfuqi, apo lëvizjen me bateri me bazë nga litiumi që prodhon 9.2 kWh.

  Shpejtësinë nga zero deri në 100 kilometra në orë e arrin për 6.5-sekonda, ndërsa shpejtësia maksimale saj është 207 km/h. Mirëpo, po qe se është në funksionin EV, nuk arrin mbi 120 kilometra në orë.

  Në videon e postuar më poshtë, mund të shihni në detaje këtë veturë që del në shitje me çmimin fillestar prej 85 mijë dollarësh.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Këto janë emrat e drejtorëve nga Alternativa

  Menu KërkAlternativa nga Koalicioni VLEN tanimë i kanë caktuar emrat e kandidatëve për sekretar shtetëror, drejtorë dhe zëvendësdrejtor, që pritet...

  Ali Ahmeti mbledh sot në Gostivar strukturat e BDI-së për mbledhjen e përgjithshme

  Bashkimi Demokratik për Integrim sot në Gostivar do të zhvillojë mbledhjen e përgjithshme. Mbledhja organizohet me kërkesë të kreut të...

  Në vendkalimin kufitar Tabanoc rritet fluksi i hyrje-daljeve në RMV

  Në vendkalimin kufitar “Tabanoc” ka rritje të fluksit të hyrje-daljeve nga vendi. Në vendkalimet tjera kufitare nga Maqedonia e Veriut...

  Taravari vizitoi familjen e foshnjës së dhunuar nga Saraji: Dhunuesit do të dënohen!

  Ministri i Shëndetësisë, Arben Taravari, ka vizituar këtë mbrëmje familjarët e foshnjës 3 muajshe për të cilën u raportua...