More

  Bashkësia Lokale e vendbanimit Bojanë , REFUZUAN që ta pranojnë planin e Ndërmarjes Komunale për grumbullimin e mbeturinave

  Bashkësia Lokale e fshatit Bojanë , gjegjësisht me shumicë votash të banorëve që ishin prezent REFUZUAN që ta pranojnë planin e Ndërmarjes Komunale në lidhje me grumbullimin e mbeturinave në fshatin e tyre.Në vazhdim jua sjellim komunikatën e lëshuar nga B.L Bojanë :

  Të nderuar bashkfshatarë,
  Ju informojmë se nga Mbledhja publike që u mbajtë sonte me përfaqësuesit e Ndërmarjes higjienike komunale, në lidhje me vendimin e tyre që të fillojnë me mbledhjen e mbeturinave në fsh.Bojanë

  Te gjithe banorët që ishin prezent me revoltë të madhe REFUZUAN që ta pranojnë planin e Ndërmarjes Komunale.sepse nuk e parashofin nivelin e pregaditjes per mirembajtje te plote fsh.Bojane nga ana e ndermajes komunale

  Prandaj, Bashkësia Lokale Bojanë, ka qenë ne sherbim te popullit me perkrahje te plote te institucionit Komune, por nuk mund te deklarohet kunder banorve te cilet vet e kane themeluar.

  Sugjerimi i banorëve ishte që Bojanes ti ofrohet sherbim i nivelit te larte per mbledhje te mbeturinave

  Me respekte dhe nderë të veçantë për të gjithë banorët.
  Bashkësia Lokale Bojanë.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

  Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden...

  Ahmeti takon zv/ministren e Jashtme greke, Papadopoulo

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar Zëvendës ministren e Punëve të Jashtme të Greqisë, znj....

  Shqipëria drejt rekordit, 50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

  Burimet për ESPN bëjnë të ditur se në stadium do të jenë mbi 50,000 tifozë shqiptarë, kontigjenti më i madh udhëtues i çdo...

  BFI me njoftim: Ja kur falet namazi i Kurban Bajramit në RMV

  Bashkësia Fetare Islame ka kumtuar kohën e faljes së Kurban Bajramit. Festa e cila shënohet më 16 qershor 2024, të...