More

  Bashkësia Lokale e fshatit Radushë me kërkesë deri te Komuna e Sarajit , për mungesën e transportit publik

  Fshati Radushë përballet me mungesën e transportit publik, me çka ju bën më të vështirë jetën banorëve. Bashëksisë Lokale e fshatit Radushë ka bërë kërkesë deri tek Komuna e Sarait që të zgjidh këtë problem, duke vënë në funksion linja të rregullta të transporti Shkup – Radushë , njofton derveni.info.

  ”Duke patur parasyshë nevojat e përditshme të qytetarëve të f.Radushë me qytetin e Shkupit në sfera të ndryshme si punëtor student , nxënës etj.

  Bashkësia Lokale e f.Radushë ka vendosur të parashtrojë kërkesë deri te Komuna e Sarajit si organ kompetent që të zgjidh problemin e transportit publik dhe të lëshojë në funksion një autobus me drejtimin Shkup-Radushë dhe anasjelltas.

  Shpresojmë se kërkesa jonë do të merret parasyshë” thuhet në kërkesën e tyre drejtuar Komunës së Sarajit./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

  Me kryeministrin e Kosovës kemi takime të rregullta, qoftë kur kemi qenë në opozitë, qoftë tash kur jemi në...

  Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe

  Vendimi i Gjykatës Administrative dhe i KSHZ-së që të rivotohet në 6 vendvotime në Njësinë e pestë zgjedhore dhe...

  Liqeni i Ohrit ndër më të vjetërit në Evropë

  LIQENI I OHRIT NJË NGA MË TË VJETËR NË EUROPË Ohër, 18 maj – Liqeni i Ohrit ndodhet në kufirin malor...

  Pasdite takim i kryesisë së BDI-së

  Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka njoftuar se pasdite kryesia e partisë do të mbajë takim. Takimi, siç është paralajmëruar...