More

  Barcelona e sigurt për rinovimin e Messit

  Barcelona e sigurt për rinovimin e MessitLionel Messi është ende në bisedime për vazhdimin e kontratës me Barçën.

  Rinovimi me Lionel Messin është shndërruar në një prioritet absolut për Barcelonën, me presidentin Josep Maria Bartomeu që ka gati kontratën e re për sulmuesin argjentinas.

  Me Barcën nuk kanë zgjatur ende marrëveshjet e bashkëpunimit, trajneri Luis Enrique, mesfushorëve Iniesta dhe Rakitiç, apo edhe portieri gjerman Ter Stegen, por primare për momentin drejtuesit e klubit blaugrana kanë firmën me Messin.

  Sipas sekretarit të parë të katalanasve, Roberto Fernandez bisedimet për kontratën e re po shkojnë shumë mirë.

  “Bisedimet për rinovimin e Leos po shkojnë shumë mirë”, ka thënë ai për RAC1.

  “Jam i qetë, ashtu siç isha edhe para vazhdimit të kontratave me Mascheranon, Busquets, Suarez apo Neymar”.

  “Tash jam i qetë edhe me Messin, sikurse me Iniestan e Ter Stegen. Ne po punojmë që t’i bindim ata për të qëndruar te Barça”, ka theksuar Fernandez.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

  Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden...

  Ahmeti takon zv/ministren e Jashtme greke, Papadopoulo

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar Zëvendës ministren e Punëve të Jashtme të Greqisë, znj....

  Shqipëria drejt rekordit, 50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

  Burimet për ESPN bëjnë të ditur se në stadium do të jenë mbi 50,000 tifozë shqiptarë, kontigjenti më i madh udhëtues i çdo...

  BFI me njoftim: Ja kur falet namazi i Kurban Bajramit në RMV

  Bashkësia Fetare Islame ka kumtuar kohën e faljes së Kurban Bajramit. Festa e cila shënohet më 16 qershor 2024, të...