More

  Banori nga Bukoviçi : O zotri kryetar dilni pak në fshatra , shifeni në çfar gjendje të mjerueshme jemi

  Në Bukoviq jemi pa ujë gati 1 muaj , pasi që furnizohemi me ujë prej pompës elektrike së pusit te livadheve , EVN e ka ndalu rrymën pasi që është e papagume fatura.

  Para 1 viti Komuna dol në krah se do të paguajnë faturat deri në instalimin e ujit të Rashçes.

  Por ja që nuk ndodh. A thu vallë atyre të komunës ju intereson gjendja e fshatarve apo vetëm në kohë të zgjedhjeve vrapojnë pas fshatarve.Turp duhet me ju ardhë në shekullin 21 mos kemi ujë për pastrim.
  Dilni o.zotri kryetar pak ka fshatrat kontrolloni gjendje tonë se në çfarë mjerimi jemi , thuhet në reagimin e një banori të Bukoviçit./derveni.info

   

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Gjuha e shenjave tani edhe në gjuhën shqipe, promovohet libri nga Valdeta Kasapi dhe Adelina Haskaj

  Komunikimi pemës gjuhës së shenjave, për pjesëtarët e shoqërisë shqiptare në Maqedoni tani e tutje do të ketë një...

  NQP në halle, pësojnë qytetarët/ Drejtorët në punë, por jo fizikisht

  Sa për sy e faqe, janë autobusat të cilat funksionojnë nëpër qytetin e Shkupit. I tillë mbetet të jetë...

  Talat Xhaferi: Shkruam histori, gjeneratat e reja ta vazhdojnë dhe ta përsosin

  Tani më ish kryeministri Talat Xhaferi, në rrjetin social facebook ka falënderuar të gjithë për mbështetjen në këto ditë...

  Moti i lig dëmton të mbjellat/ Bujqët e Straçincës: Puna e disa muajve shkoi dëm në pak minuta

  Mijëra hektarë të mbjella janë demtuar nga moti i ligë i një ditë më parë. Ekipi ynë vizitoi fshatin...