More

  AUTORITETET SERBE PARALAJMËROJNË RRËNIMIN E XHAMISË NË BEOGRAD, BANORËT NË PROTESTË

  Autoritetet serbe kanë paralajmëruar se do të rrënojnë një xhami që është duke u ndërtuar në komunën e Zemunit në Beograd, gjë që ka shkaktuar revoltë të madhe tek besimtarët myslimanë.

  Ata kanë dalë në mbrojtje fizike të objektit fetar në ndërtim, duke bllokuar qasjen për autoritetet serbe. Banorët gjithashtu kanë bllokuar edhe rrugët me automjete, për të penguar buldozerët dhe xhandarmerinë serbe e cila tanimë është në terren.

  Qytetarët u organizuan pas një thirrjeje të imamit të xhamisë, i cili kërkoi mbështetje të gjerë kundër rrënimit të kësaj xhamie. Imami tha se si arsye për rrënimin, përmendet leja e ndërtimit , njofton Shenja.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

  Me kryeministrin e Kosovës kemi takime të rregullta, qoftë kur kemi qenë në opozitë, qoftë tash kur jemi në...

  Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe

  Vendimi i Gjykatës Administrative dhe i KSHZ-së që të rivotohet në 6 vendvotime në Njësinë e pestë zgjedhore dhe...

  Liqeni i Ohrit ndër më të vjetërit në Evropë

  LIQENI I OHRIT NJË NGA MË TË VJETËR NË EUROPË Ohër, 18 maj – Liqeni i Ohrit ndodhet në kufirin malor...

  Pasdite takim i kryesisë së BDI-së

  Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka njoftuar se pasdite kryesia e partisë do të mbajë takim. Takimi, siç është paralajmëruar...