More

  Atletja 11 vjeçare anëtare e “Klubit të Atletikës Lirija”

  11 vjeçarja Irma Hajdari, atletja më e re në moshë e “Klubit të Atletikës Liria” është shpresë e madhe për ardhmërinë e atletikës në Republikën e Maqedonisë.
  Si një atlete e re në moshë dhe me eksperiencë të vogël, ajo ka arritur t’a vrapojë disciplinën e 600 metrave për 1 min e 54 sekonda, që është një rezultat jashtzakonisht i shkëlqyer dhe shpresëdhënës për thyerjen e ndonjë rekordi kombëtar në të ardhmen.
  Rezultatet e mira, vullneti i saj i çeliktë dhe mosha e saj e re premtojnë për një të ardhme të suksesshme të atletes në fjalë, megjithatë, për këtë gjë duhet shumë punë, kohë, mund dhe këmbëngulje.
  Trenerët e klubit janë shumë optimistë dhe besojnë se nëpërmjet punës së vazhdueshme dhe një programi cilësorë, një talente si Irma, ka mundësi që në të ardhmen të bëhet nga atletet me rang jo vetëm kombëtar, por edhe nëdrkombëtar.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...