More

  ANKETË/ BDI , partia e parë te blloku shqiptarë

  Në pyetjen “Për cilën parti do të votonit nëse nesër mbahen zgjedhje parlamentare”, 24,4 për qind nga të anketuarit janë përgjigjur se do të votojnë për LSDM-në, 24 për qind për VMRO-DPMNE-në, 6,9 për qind për BDI-në, 2,7 për qind për Aleancën për Shqiptarët, 1,7 për qind për BESA-n, 2,5 për qind për parti tjera, ndërsa 37,8 për qind ishin përgjigjur nuk e di/nuk do të votoj.

  Këtë e kanë treguar rezultatet nga hulumtimi i mendimit publik, të cilin për Qendrën e Maqedonisë për Bashkëpunim Ndërkombëtar (QMBN) e zbatoi agjencia M-prospekt në periudhën prej 24 korrikut deri më 1 gusht të vitit 2018.

  Sipas rezultateve, te maqedonasit VMRO-DPMNE-ja ka avantazh të vogël me 31,2 për qind, përkundër LSDM-së me 28,3 për qind, përderisa LSDM-ja ende ka përkrahje te tetë përqind të shqiptarëve, përderisa te VMRO-DPMNE-ja ajo është më e vogël se një për qind.

Anketa është zbatuar nëpërmjet të telefonit te 1.026 të anketuar të moshës mbi 18 vjeçarë.

/derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...