More

  Anashkalohen investimet në Komunën e Sarajit

  Qeveria e Maqedonisë përmes Kryeministrit Zaev deklaroi se , “Asnjë komunë nuk do të neglizhohet. Qeveria e Republikës së Maqedonisë do të punojë për zhvillimin e balancuar dhe shpërndarjen e fondeve në zonat rurale dhe do të mundësojë përmirësimin e jetës dhe shëndetit të qytetarëve me ndërtimin e sistemeve të ujrave të zeza dhe të ujrave të planifikuara” , por në këtë plan për komunat , mungon Komuna e Sarajit, njofton derveni.info.

  Siç dihet Qeveria kërkoi projekte të gatshme nga të gjitha komunat e vendit, me qëllim që ti finanson projektet e gatshme, por siduket Komuna e Sarajit është anashkaluar.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...