More

  Ali Ahmeti kujton 106 vjetorin e çlirimit të Shkupit

  Me rastin e 106 vjetorit të çlirimit të Shkupit nga ana e kryengritësve shqiptarë,  lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti dhe trashëgimtarët e familjeve të heronjve kombëtar , bënë nderime para shtatoreve të Hasan Prishtinës në Shkup dhe Isa Boletinit në Saraj duke kujtuar e mos harruar asnjëherë veprimtarinë e tyre heroike që këto troje të frymojnë shqip./derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...

  “Dauti Komerc” kremtoi 30 vjetorin e themelimit

  Mbrëmë në një atmosferë impozante në hapsirat e kompanisë në Saraj, "Dauti Komerc" kremtoi 30 vjetorin e themelimit dhe...

  Superekspertiza për Llaskarcën nuk është përgatitur as për 315 ditë

  Për tragjedinë e shkaktuar nga “Durmo Turs” në Llaskarcë, ku humbën jetën 16 persona, Byrosë për ekspertiza gjyqësore nuk...
  WordPress Ads