More

  Aksion për pastrimin e qendrës rekreative “MATKË”

  Sot dhe nesër  në kordinim të Ministrisë së Ambientit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinorë , Federata e Kajakëve , Ndërmarjen publike Higjiena Komunale Shkup , Ndërmarja Higjiena Komunale Saraj do të  bëhet pastrimi i qendrës rekreative “MATKË” .

  Sot u bë pastrimi i rrugicës afër pistës së kajakëve , pastrimii mbeturinave përeth parkingut , prerja e kullosave , pastrimi i ulsëve , si dhe vendosja e 10 shportave të mbeturinave.

  Organizimi për pastrimin e qendrës rekreative “MATKË” bëhet për qëllim se me datë 1 dhe 2 prill do të mbahen garat Europjane në kajak si dhe më 8 dhe 9 prill do të zhvillohen garat Ndërkombëtare në kajak.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...