More

  Ajla Hajdari nga Kondova promovoi librin me poezi “Shtegtim ëndrrash”

  Sonte në Qendrën Informative Kulturore -Shkup, poetja Ajla Hajdari promovoi librin me poezi “Shtegtim ëndrrash”. Ajla është e lindur në Kondovë më 1993, ndërsa ka nisur të merret me krijimtari letrare nga klasa e pestë e shkollimit fillor.

  Ajo ka botuar pesë libra “Malet e përgjakura”, “Lumturia e një jetimi”, “Humbja dhe gjetja e vetes”, “Nuk e ndali zërin” dhe “Shtegtim ëndrrash”. Ndryshe, për rëndësinë e këtij libri me poezi folën poetët Fadil Curri, Zejnepe Rexhepi dhe Rexhep Bajrami, njofton Aktuale.mk.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...