More

  VIDHEN KOMPJUTERË NË SHKOLLËN E KONDOVËS, DREJTORIA THOTË SE MUND TË RREZIKOHET TESTIMI EKSTERN

  ​Klasa e nëntë në shkollën fillore “Bajram Shabani” në Kondovë po mbanë orën e informatikës, mirëpo edhe pse kjo lëndë ka të bëjë me kompjuterët, të gjithë  ato janë jofunksionale. Kjo pasi që janë vjedhur kompjuterët kryesor gjatë pushimit dimëror.

  Ndihmësdrejtori i kësaj shkolle, Mensur Jakupi për TV21 theksoi se nuk është hera e parë që po vidhet kjo shkollë.
  “Me datën 17, 18 të muajit janar, në shkollën fillore “Bajram Shaban” në fshatin Kondovë është bërë një vjedhje e rëndë, ku janë vjedhur 2 kompjuterë, nga i cili rast ka ngecur edhe mësimi, i gjithë rasti është i lajmëruar në polici, po hetohet rasti dhe ne presim përgjigje nga ata”, u shpreh Mensur Jakupi, ndihmësdrejtor.
  Sipas tij,  me mosfunksionalizimin e kompjuterëve mund të dështoj edhe testimi ekstern që do të mbahet gjatë muajit maj.
  Ministria e Brendshme theksoi se është e njohur me rastin e vjedhjes që ka ndodhur në këtë shkollë dhe se po zhvillohen hetime.
  “Ky rast është paraqitur në policinë rajonale në Gjorçe Petrov në ditën kur nxënësit u kthyen nga pushimi dimëror.  Lidhur me këtë rast po zhvillohen hetimet dhe policia është në kërkim të autorëve të grabitjes”

  Nga drejtoria e shkollës theksojnë se kamerat e sigurisë kanë kapur grabitësit që ishin të maskuar dhe se këto materiale i janë dorëzuar MPB-së.  Sipas tyre, kjo është vjedhja e tetë deri më tani në këtë shkollë.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...