More

  Zjar i madh kaploi Matkën

  Zjarr i madh ka kapluar malin në Matkë, i cili u zgjerua në drejtim të fshatit Shishovë , njofton derveni.info.

  Ekipet zjarrfikes me rreth 20 efektivë janë në teren dhe kanë lokalizuar zjarrin të cilin mundohen ta mbajnë nën kontroll.

  Gjatë ditës kanë intervenuar edhe aeroplane zjarfikës. Shpresojmë që zjarrin të arrijnë ta shuajnë sa më shpejtë që të ruhet bukuria e Kanjonit të Matkës./derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Edhe një deputet i bashkohet “Grupit të Zjarrit”?! (Foto)

  “Grupi i Zjarrit” vazhdon aktivitetet në teren. Këtij grupi si duket i është bashkangjitur edhe deputeti Kastriot Rexhepi, i...

  Sot u mbajt Maratona e Shkupit

  Mëngjesin e kësaj të diele është zhvilluar Maratona e Shkupit. Më i shpejti doli të jetë atleti nga Kenia,...

  Arrestohen dy vajza nga Shkupi, kanë plaçkitur një person në Shkup

  Dy vajza nga Shkupi janë arrestuar gjatë ditës së djeshme pasi të njëjtat paraprakisht janë raportuar se kanë kryer...

  Pritet rritja e çmimit të bukës?!

  Mullixhinjtë kërkojnë subvencione për energjinë elektrike ose shtimin e tregut të rregulluar sepse vetëm në këtë mënyrë, theksojnë ata,...
  WordPress Ads