More

  Zhith Rekalit sat u tubuen bashk n’Saraj

  “Sot në Saraj nën organizimin e Shoqatës së Rekës, u mbajt dita e dytë e manifestimit Takimet e Rekës Saraj 2017, në të cilin ishin të tubuar banoret e Sarajit me prejardhje nga Reka e eperme, që jetojnë ne Saraj, Gërçec, Krushopek dhe Lloke, si dhe rekalijte nga Gostivari deri në Veles, njofton derveni.info.

  Në këtë manifestim përveç programit artistik me këngë e valle, u ekspozuan edhe fotografi të vjetra, ushqime dhe prodhime tradicionale rekase, si dhe gara sportive si vrapim, kërcim, hedhje me gurë dhe sehir me pehlivana./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

  Me kryeministrin e Kosovës kemi takime të rregullta, qoftë kur kemi qenë në opozitë, qoftë tash kur jemi në...

  Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe

  Vendimi i Gjykatës Administrative dhe i KSHZ-së që të rivotohet në 6 vendvotime në Njësinë e pestë zgjedhore dhe...

  Liqeni i Ohrit ndër më të vjetërit në Evropë

  LIQENI I OHRIT NJË NGA MË TË VJETËR NË EUROPË Ohër, 18 maj – Liqeni i Ohrit ndodhet në kufirin malor...

  Pasdite takim i kryesisë së BDI-së

  Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka njoftuar se pasdite kryesia e partisë do të mbajë takim. Takimi, siç është paralajmëruar...