More

  Zhernovski: Ligji vlen njëjtë për të gjithë, objekti i VMRO-DPMNE’së do të rrënohet

  Kryetari i Komunës Qendër, Andrej Zhernovski, tha se objekti I VMRO-DPMNE-së duhet të rrënohet, nëse i referohemi ligjit, pasi nuk është thjesht ballkon apo terracë, por është shumë më tepër, transmeton Gazeta Express.

  Këtë ai e tha në takimin me gazetarët, të mbajtur të mërkurën, ku edhe foli për punën e bërë gjatë mandatit si kryetar i Komunës Qendër. Ndër invetimet e shumëta të kësaj komune, Zhernovski nuk la pa përmendur se institucioni aq ai drejton ka pasur bllokim total në aspektin financiar, nga pushteti qëndror. Tre ekipe financiare, tha Zhernovski, kanë bërë kontrrolle të vazhdueshme të dokumentacioneve të komunës.

  Duke folur për investimet e bëra, ai tha se ka mbetur ende shumë punë, duke cekur këtu si një nga çështjet problematike mungesën e hapësirave të mjaftueshme për parkim në territorin që përfshin komuna që ai drejton.

  Për fund i pyetur nga gazetarët nëse do të kandidojë serish edhe për një mandate, qoftë si kandidat I pavarur apo në kuadër të LSDM-së, i pari i Komunës Qendër e pohoi kandidimin edhe për një mandat dhe për këtë, siç tha, ka edhe përkrahjen e LSDM-së.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tifozi special i Kombëtares në Hamburg, djali i komandantit Adem Jashari në mbështetje të kuqezinjve

  Sfida mes Kroacisë dhe Shqipërisë do të ketë në tifoz mjaft special. Në stadium këtë superndeshje për kuqezinjtë do ta...

  Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

  Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër,...

  Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Hamburg

  Tifozët shqiptarë kanë filluar të mbushin qytetin e Hamburgut, aty ku Shqipëria do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në...

  Ky është parashikimi i motit për sot

  Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare...