More

  Zhernovski: Ligji vlen njëjtë për të gjithë, objekti i VMRO-DPMNE’së do të rrënohet

  Kryetari i Komunës Qendër, Andrej Zhernovski, tha se objekti I VMRO-DPMNE-së duhet të rrënohet, nëse i referohemi ligjit, pasi nuk është thjesht ballkon apo terracë, por është shumë më tepër, transmeton Gazeta Express.

  Këtë ai e tha në takimin me gazetarët, të mbajtur të mërkurën, ku edhe foli për punën e bërë gjatë mandatit si kryetar i Komunës Qendër. Ndër invetimet e shumëta të kësaj komune, Zhernovski nuk la pa përmendur se institucioni aq ai drejton ka pasur bllokim total në aspektin financiar, nga pushteti qëndror. Tre ekipe financiare, tha Zhernovski, kanë bërë kontrrolle të vazhdueshme të dokumentacioneve të komunës.

  Duke folur për investimet e bëra, ai tha se ka mbetur ende shumë punë, duke cekur këtu si një nga çështjet problematike mungesën e hapësirave të mjaftueshme për parkim në territorin që përfshin komuna që ai drejton.

  Për fund i pyetur nga gazetarët nëse do të kandidojë serish edhe për një mandate, qoftë si kandidat I pavarur apo në kuadër të LSDM-së, i pari i Komunës Qendër e pohoi kandidimin edhe për një mandat dhe për këtë, siç tha, ka edhe përkrahjen e LSDM-së.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Bitcoini rritet me 40 për qind në vitin 2024

  Bitcoin mbyll javën me 62.8 mijë dollarë për njësi, duke vijuar trendin rritës në bursë. Monedha më e madhe...

  Sela: Jam i mendimit që të shkojmë vetë në zgjedhje

  Ziadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin “Analiza 24” ka thënë se Taravari gjatë debateve i ka pranuar...

  Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

  Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në seancën e sotme të 84-të miratoi Regjistrin e transmetuesve, mediave të shkruara dhe...

  Shkup, 51% e të rinjve, pre e dhunës kibernetike

  Pavarësisht njohurive rreth digjitalizimit, të rinjtë shpesh herë janë cak i sulmeve kibernetike. Në një anketë të realizuar në tre...