More

  Zgjedhjet eventuale, Ahmeti: Nëse të tjerët i kërkojnë, ne jemi gati

  Luhatje mes vendimit për organizim ose jo të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare bashkë me ato presidencialet.

  Kryeministri Zoran Zaev deklaroi mëngjesin e sotëm se për këtë çështje, kryesia e partisë do të mblidhet të premten, ku edhe mund të merret një vendim. I menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i BDI-së këtë pasdite.

  Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti mendon se vendi për momentin ka për obligim realizimin e interesave më të mëdha strategjike por nëse të tjerët kërkojnë zgjedhje, BDI-ja është e gatshme.

  Interes shtetëror në këtë situatë nuk është organizimi i zgjedhjeve parlamentare por nëse të tjerët kërkojnë zgjedhje, BDI-ja është e gatshme t’i përgjigjet çdo përballje- deklaroi Ali Ahmeti, kryetar i BDI-së.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...