More

  Zaev na gënjen , mos u mashtroni

  KRYEMINISTRI ZAEV NA GARANTON JETË MË TË MIRË NGA MUAJI KORRIK-2019.

  PO TË BLENI MALLRA USHQIMOR NË VLERË PREJ 6000 DENARË, SHTETI DO JU KTHEN 45 DENARË!!!!!!!

  Kryeministri Zaev, fatin e e mbi 1.000.000 qytetarëve të Maqedonisë së Veriut e shëndron në LLOTARI-BINGO

  Dikur ish kryeministri Gruevski organizonte llotari me kuponat fiskale, tanI kryeministri aktual, ZORAN ZAEV me gojën plotë ka deklaruar se nga muaji korrik-2019-të  nga cdo kupon fiskal do të kthehen 15 përqind e TVSH-së.

  Më thjeshtë nëse mund t’a ilustrojm, nëse  keni ble produkte ushqimore në një market në vler prej 6000 denarëve, TVSH-ja për produktet ushqimore është zakonisht 5 përqind.  

  Pra shuma totale e TVSH-së është 300 denarë. 

  Nga shuma e 300 denarëve po të ktheni 15 përqind TVSH del se përfundimisht në konto do të keni 45 denarë.

  Si duket më shumë  kthen para Lyoness Macedonia, se sa qeveria e cila buxhetin e siguron nga qytetarët!

  TURP me kësi llojë manipulimesh!

  Ky popull kërkon standard më të mirë jetësor, vende pune me rroga dinjitoze,kërkon që të ketë dinjitet e jo cdo herë të jetë i varur nga një rrogë prej 300 euro, që të ketë statusin social.

  Kur një kirurgë në Spitalet shtetërore në Maqedoni, rrogën bazë e ka 700 euro, tregon qartë se në këtë shtetë për tjerët kategori të të punësuarve( cerdhe, shkolla, ministri, administrat të spitaleve dhe ministrive dhe institucione tjera) asnjëher nuk do të bëhet më mirë, përvec njerëzve që me manipulime bëhen milioner.

  Kryeministër këta lojra politike nuk kalojnë tek qytetarët, të cilëve u ka plas durimi. 

  Andaj cdo ditë masovikishtë komunat zbrasen nga Maqedonia për shkak të dëshprimit nga politika juaj dhe gjithë politikanëve që udhëhoqën këtë shtetë plot 30 vite me intriga.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...