More

  Xhaferi u tha deputetëve të VMRO-së: Nëse nuk e dini kush jam, unë jam kryetar i Kuvendit

  Në seancën e sotme të Kuvendit përsëri pati debat mes kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferit dhe deputetëve të opozitës së VMRO-DPMNE-së, të cilët vazhdimisht flasin për pakënaqësitë e punës së kryetarit të Kuvendit, njofton Portalb.mk.

  Ilija Dimovski nga radhët e VMRO-DPMNE-së nga vendi i vet në sallën e Kuvendit i mbante leksione Talat Xhaferit se si duhet të sillet si kryetar i Kuvendit dhe disa herë ia parashtroi pyetjen, kush është ai t’ju tregojë çfarë të punojnë?

  Kësaj Xhaferi iu përgjigj se nëse Ilija Dimovski nuk e di, ai është kryetar i Kuvendit.

  Sot vazhdon seanca e tetë për shkarkimin e prokurorit publik, Marko Zvërlevskit.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  27 prilli/ Drejtori i VMRO-së ua pezulloi dënimet disa të dënuarve

  U.d. drejtor i Drejtorisë për Ekzekutimin e Sanskioneve, Aleksandar Pandov, pezullon nga dënimi disa nga të dënuarit për rastin...

  Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

  Komisioni Rregullator i Energjetikës, i Shërbimeve të Ujit dhe i Shërbimeve të Menaxhimit me Mbeturinat Komunale i Republikës së...

  LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë

  Shpenzimet minimale të një familjeje në korrik kanë qenë 60.570 denarë dhe në krahasim me qershorin janë rritur për...

  Aktivë shtatë zjarre, në 24 orët e fundit janë regjistruar 29 zjarre në ambient të hapur

  Shkup, 22 korrik – Qendra për menaxhim me kriza në mëngjes njoftoi se në 24 orët e fundit ka...