More

  Xhaferi shpalli zgjedhjet presidenciale, raundi i parë më 21 prill, ndërsa i dyti më 5 maj

  Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi para pak çastesh shpalli zgjedhjet presidenciale. Raundi i parë do të mbahet më 21 prill, ndërsa i dyti më 5 maj.

  Kandidatët duhet të paraqiten deri më 21 mars ndërsa fushata zgjedhore do të fillojë më 31 mars.

  Partitë politike ende nuk kanë dal me kandidat konkret. Ata po kalkulojnë rreth kësaj çështjeje. Së fundi kryeministri Zoran Zaev ka deklaruar se mbështet idenë për kandidat të përbashkët. VMRO-DPMNE përmes konkursit të shpallur do të zgjedh njërin nga nëntë kandidatët e paraqitur të cilët kanë filluar me promovimin e programeve të tyre para qytetarëve. Tek partitë politike shqiptare BDI është deklaruar se do të garojë e vetme, por duke lënë hapsirë për bashkëpunim me partitë tjera shqiptare. Ndërsa Besa e Kasamit insiston për kandidatë të përbashkët me Aleancën për Shqiptarët. PDSH dhe BESA e Afrim Gashit akoma shqyrtojnë idetë.

   

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Bitcoini rritet me 40 për qind në vitin 2024

  Bitcoin mbyll javën me 62.8 mijë dollarë për njësi, duke vijuar trendin rritës në bursë. Monedha më e madhe...

  Sela: Jam i mendimit që të shkojmë vetë në zgjedhje

  Ziadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin “Analiza 24” ka thënë se Taravari gjatë debateve i ka pranuar...

  Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

  Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në seancën e sotme të 84-të miratoi Regjistrin e transmetuesve, mediave të shkruara dhe...

  Shkup, 51% e të rinjve, pre e dhunës kibernetike

  Pavarësisht njohurive rreth digjitalizimit, të rinjtë shpesh herë janë cak i sulmeve kibernetike. Në një anketë të realizuar në tre...