More

  Xhaferi shpalli zgjedhjet presidenciale, raundi i parë më 21 prill, ndërsa i dyti më 5 maj

  Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi para pak çastesh shpalli zgjedhjet presidenciale. Raundi i parë do të mbahet më 21 prill, ndërsa i dyti më 5 maj.

  Kandidatët duhet të paraqiten deri më 21 mars ndërsa fushata zgjedhore do të fillojë më 31 mars.

  Partitë politike ende nuk kanë dal me kandidat konkret. Ata po kalkulojnë rreth kësaj çështjeje. Së fundi kryeministri Zoran Zaev ka deklaruar se mbështet idenë për kandidat të përbashkët. VMRO-DPMNE përmes konkursit të shpallur do të zgjedh njërin nga nëntë kandidatët e paraqitur të cilët kanë filluar me promovimin e programeve të tyre para qytetarëve. Tek partitë politike shqiptare BDI është deklaruar se do të garojë e vetme, por duke lënë hapsirë për bashkëpunim me partitë tjera shqiptare. Ndërsa Besa e Kasamit insiston për kandidatë të përbashkët me Aleancën për Shqiptarët. PDSH dhe BESA e Afrim Gashit akoma shqyrtojnë idetë.

   

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

  Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden...

  Ahmeti takon zv/ministren e Jashtme greke, Papadopoulo

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar Zëvendës ministren e Punëve të Jashtme të Greqisë, znj....

  Shqipëria drejt rekordit, 50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

  Burimet për ESPN bëjnë të ditur se në stadium do të jenë mbi 50,000 tifozë shqiptarë, kontigjenti më i madh udhëtues i çdo...

  BFI me njoftim: Ja kur falet namazi i Kurban Bajramit në RMV

  Bashkësia Fetare Islame ka kumtuar kohën e faljes së Kurban Bajramit. Festa e cila shënohet më 16 qershor 2024, të...