More

  Xhaferi priti në takim volejbollisten Erjona Jonuzi, shqiptaren e vetme në reprezentacionin e RMV-së

  Kryeministri teknik, Talat Xhaferi sot në Qeveri priti në takim volejbollisten Erjona Jonuzin, e cila është shqiptarja e vetme në Reprezentacionin e Maqedonisë së Veriut në volejboll, përcjell TV21. Xhaferi thotë se beson që Erjonën e pret një karrierë e ndritur, marrë parasysh që është fituesja e vetme e titullit MVP në garat evropiane.

  “Sot u takova me sportisten Erjona Jonuzi, volejbollisten e re me karrierë të ndritshme 12 vjeçare. E urova që është fituesja e vetme e titullit MVP në garat evropiane edhe krahas disfatës së Maqedonisë së Veriut kundër Letonisë. Shqiptarja e vetme në reprezentacion, e cila luan në pozitën specifike të pasuesit, fituese e mirënjohjes nga Agjencia e të Rinjve dhe Sportit dhe nga Komuna e Tetovës. Karriera sportive e Erjonës ka ardhmëri të ndritur të cilën e mbështes pa rezerva”, shkruan Xhaferi.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...