More

  Vullnet Ameti rizgjedhet rektor i Universitetit të Tetovës

  Vullnet Ameti për të dytën herë radhazi është rizgjedhur në postin e rektorit të Universitetit të Tetovës. Me 42 vota pro dhe asnjë kundër, Ahmeti ka fituar garën për postin e rektorit ndaj kandidatit Alifeta Selimin, prorektor i financave, i cili ka grumbulluar vetëm tri vota të Senatorëve. Votimi për rektor të Universitetit të Tetovës ka qenë i fshehtë, ndërsa zgjedhjet i ka organizuar komisioni i senatit. Ameti në konferencën solemne për shtyp, është zotuar se besimin e dhënë nga senatorët, do e shndërrojë në punë dhe në angazhim për krijimin një Universiteti me performanca ndërkombëtare.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tiranë, namazi i Kurban Bajramit falet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

  Besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur në xhamitë dhe sheshet e vendit. Programi...

  Gol Shqipëria, Nedim Bajrami bombardon portën e Italisë

  Shqipëria në avantazh 0-1 ndaj Italisë me super golin e shënuar nga Nedim Bajrami. /tvklan.mk

  Ziadin Sela në Dortmund, në përkrahje të Kombëtares Shqiptare

  Pak para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Itali, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka publikuar një fotografi dhe ka...

  Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

  dhe vepron ka obligim të ngritjes së punës së tij, zhvillimit të vendit të tij, për të ngritur një...