More

  Vmro dhe Besa bashkojnë votat , mbivotohet Lsdm dhe Bdi

  Propozim ligji për pagesën e rrogave i propozuar nga deputetët e Vmro-së , u gjind në rend dite në seancën e Komisionit për punë dhe politikë sociale.

  Ky propozim ligj parasheh që në vitin 2018 rroga të ritet për 5% si dhe 5% në vitin 2020 , ku deputetët e Vmro-së dhe të Besës e përkrahën këtë propozim ligj , kurse deputetët e Lsdm-së dhe Bdi-së ishin kundër , njofton derveni.info .

  Në fund ky propozim ligj me 7 vota për dhe 6 kundër u votua , ku mori dritë jeshile që i njejti të jepet në lexim të mëtutjeshëm./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...