More

  (VIDEO) Ngricat dhe moti i ftohtë shtojnë aksidentet

  Me uljen e temperaturave në vend dhe rajon, janë rritur edhe aksidentet e trafikut. Në mëngjesin e së hënës disa makina janë përfshirë në një aksident trafiku  në hyrje të Shkupit, nga Kumanova, në afërsi të lagies “Autokomandë”. Policia ka dal në vendin e ngjarjes, ndërsa nuk raportohet për persona të lënduar.

  Ndërkaq, situatë më e vështirë ka qenë në Kosovë, ku 14 automjete janë  përfshirë në një aksident zinxhiror në autostradën “Ibrahim Rugova”, ku si pasojë  kanë mbetur disa persona të lënduar.

  Ndërsa, siguria në trafik nuk ka qenë më mirë as në Shqipëri. Mediat nga atje raportojnë se në Rrugën e Kombit  ka ndodhur një aksident zinxhiror,  ku janë  përfshirë 6 automjete dhe kanë mbetur dy persona lehtë të lënduar. Të gjitha këto aksidente kanë ndodhur si  pasojë e ngricave në rrugë dhe mjegullës së dendur. Përndryshe, në këtë sezon të dimrit gjasat për aksidente në trafik janë të larta, ndaj bëhet apel për të gjithë ngasësit e makinave që të bëjnë kujdes dhe t’ju përmbahen rregullave të komunikacionit në kushte dimri.

  Samir Mustafa /SHENJA /

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...