More

  Veseli: Me Fillimin e Ri askush nuk do të mund ta ndal UÇK-në

  Lideri i PDK-së, Kadri Veseli ka vazhduar fushatën në qytetin e Drenasit.

  Ai gjatë kohës kur foli për ish-kryetarin e kësaj komune, Nexhat Demaku tha se piëkrisht Fillimi i Ri do të bëj që askush nuk do të mund ta ndal UÇK-në.

  “Fillimi i Ri do të mundësojë që askush të mos e ndal UÇK-në. Jemi krenar me Nexhat Demakun edhe si kryetar edhe si bashkluftëtarë”, tha Veseli, transmeton lajmi.net

  Edhe në ëktë takim ai ka premtuar se flamuri i shenjtë kombëtar dhe ai shtetëror do të ruhen pasi janë garanca të shtetit të Kosovës.

  “Do të ketë investime në bujqësi, pasi një nga motorrët e zhvillimit ekonomik është bujqësia. Do të fuqizohen fermerët, do të rritet buxheti i Kosovës. Do të konsumojmë prodhime vendore”, shtoi lideri i PDK-së.

  Ai gjithashtu përsëriti premtimet për fuqizimin e të rinjve, grave, rritjes së pagave dhe përkrahjes ndaj pensionistëve.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...