More

  Veseli: Me Fillimin e Ri askush nuk do të mund ta ndal UÇK-në

  Lideri i PDK-së, Kadri Veseli ka vazhduar fushatën në qytetin e Drenasit.

  Ai gjatë kohës kur foli për ish-kryetarin e kësaj komune, Nexhat Demaku tha se piëkrisht Fillimi i Ri do të bëj që askush nuk do të mund ta ndal UÇK-në.

  “Fillimi i Ri do të mundësojë që askush të mos e ndal UÇK-në. Jemi krenar me Nexhat Demakun edhe si kryetar edhe si bashkluftëtarë”, tha Veseli, transmeton lajmi.net

  Edhe në ëktë takim ai ka premtuar se flamuri i shenjtë kombëtar dhe ai shtetëror do të ruhen pasi janë garanca të shtetit të Kosovës.

  “Do të ketë investime në bujqësi, pasi një nga motorrët e zhvillimit ekonomik është bujqësia. Do të fuqizohen fermerët, do të rritet buxheti i Kosovës. Do të konsumojmë prodhime vendore”, shtoi lideri i PDK-së.

  Ai gjithashtu përsëriti premtimet për fuqizimin e të rinjve, grave, rritjes së pagave dhe përkrahjes ndaj pensionistëve.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...

  “Dauti Komerc” kremtoi 30 vjetorin e themelimit

  Mbrëmë në një atmosferë impozante në hapsirat e kompanisë në Saraj, "Dauti Komerc" kremtoi 30 vjetorin e themelimit dhe...

  Superekspertiza për Llaskarcën nuk është përgatitur as për 315 ditë

  Për tragjedinë e shkaktuar nga “Durmo Turs” në Llaskarcë, ku humbën jetën 16 persona, Byrosë për ekspertiza gjyqësore nuk...
  WordPress Ads